| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Output | 2mv/v |
| Cable Length | 42cm |
| Precision | C2 |
| Protection | IP66 |
| Accuracy | C3 |
|---|---|
| Capacity | 100kg-10,000kg |
| Style | S Beam |
| Signal | 2mv Or 3mv |
| Water Protection | IP67 |
| Capacity | 50-200kg |
|---|---|
| Material | Alloy Aluminum |
| Sensitivity | 2mv/v |
| Load Cell Type | Single Point Type |
| Accuracy | C2 |
| Features | High Quality, Low Costs |
|---|---|
| Material | Alloy Aluminum ,Anodised Surface |
| Output | 2mv/v |
| Application | Platform Scale |
| Accuracy | C3 |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Measuring Range | 50-500kg |
| Sensitivity | 2mv/v |
| Accuracy | C3 |
| Degree Of Protection | IP66 |
| Precision | C3 |
|---|---|
| Material | Alloy Aluminum |
| Sensitivity | 2mv/v |
| Safety Over Load | 120% |
| Max Capacity | 120kg |
| Sensitivity | 2.0±0.05mV/V |
|---|---|
| Rated Temperature Range | -10~+60 ℃ |
| Output Resistance | 700Ω±5Ω |
| Maximum Excitation | 15V |
| Feature | Reliable Performance |
| Type | Shear Beam |
|---|---|
| Hysteresis | ±0.02%FS, ±0.03%FS, ±0.05%FS |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |
| Accuracy | 0.02%FS, 0.03%FS, 0.05%FS |
| Output Resistance | 700Ω±5Ω |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |