| Usage | Load Cell Sensor |
|---|---|
| Silicon | 4.7×0.22×0.02 |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Model | BF-BA Series |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Model | BF-BA Series |
|---|---|
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Service | Custom |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Hysteresis | ±0.05% |
|---|---|
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/Polyimide/Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% |
|---|---|
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/Polyimide/Epoxy |
| Certifications | NTEP, OIML |
|---|---|
| Theroy | Load Cell |
| Static Accuracy | ±0.1% |
| Division | 5kg |
| Use | Weighing For Truck Axles |
| Material | Steel Or Alloy Aluminum |
|---|---|
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/ Polyimide/ Epoxy |
| Working Temperature | -20~+80℃, |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Water Protection | IP67 |
|---|---|
| Input Impedance | 650/350±5Ω |
| Sensitivity | 2.0±10%mV/V |
| Maximun Excitation | 15V |
| Thermal Effects On Output | ±0.001% Full Scale/°F |
| Usage | Crane Scale |
|---|---|
| Thermal Effects On Output | ±0.001% Full Scale/°F |
| Sensitivity | 2.0±10%mV/V |
| Capacity | 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000N |
| Output | 2 MV/V |
| Cable Size | φ5.0x3000mm |
|---|---|
| Model | SS-02 |
| Material | Alloy Aluminum |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Crane Scale |
| Cable Size | φ5.0x3000mm |
|---|---|
| Model | SS-02 |
| Material | Alloy Aluminum |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Crane Scale |