| Power Supply | 10V DC |
|---|---|
| Usage | Weight Measurement Transducer |
| Cable Specification | φ5.5 |
| Cable | φ5, 2m |
| Customized | Acceptable |
| Type | Shear Beam |
|---|---|
| Hysteresis | ±0.02%FS, ±0.03%FS, ±0.05%FS |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |
| Accuracy | 0.02%FS, 0.03%FS, 0.05%FS |
| Output Resistance | 700Ω±5Ω |
| Range | 10kgf 20kgf 50kgf 70kgf |
|---|---|
| Diameter | 20mm |
| Rated Output | 1.5±20%mV/V |
| Mounting | M3 Threaded Hole |
| Application | Electronic Weighing Equipment |
| Mounting | M3 Threaded Hole |
|---|---|
| Output Resistance | 350±10Ω |
| Protection Class | IP65 |
| Material | Alloy Aluminum |
| Comprehensive Error | ≤±0.5% |
| Materia | Alloy Steel |
|---|---|
| Non-Linearity | ≤±0.02% F.S. |
| Recommended Excitation | 10V |
| Defend Grade | IP67 |
| Application | Weighing Industrial |
| Excitation Voltage | 5VDC / 10VDC |
|---|---|
| Feature | High Accuracy |
| Output Signal | Analog (mV/V), Digital (RS485, CAN) |
| Cable Length | 10-15 Meters |
| Measuring Range | 1-50t |
| Mounting | M3 Threaded Hole |
|---|---|
| Output Resistance | 350±10Ω |
| Protection Class | IP65 |
| Material | Al Alloy |
| Comprehensive Error | ≤±0.5% |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |