| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Capacity | 1-30t |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Insulation Resistance | ≥5000 M Ω(100VDC) |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Defend Grade | IP67 |
|---|---|
| Capacity | 1T-70T |
| Application | Weighing Industrial |
| Model | PR-01 |
| Non-Linearity | ≤±0.02% F.S. |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Insulation Resistance | ≥5000 M Ω(100VDC) |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
|---|---|
| Linearity | 0.2 %FS |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Feature | High Accuracy, Good Stability |
|---|---|
| Accuracy | ±0.5% Of Full Scale |
| Safety Overload | 150% |
| Process Connection | 1/4 |
| Working Temperature | -10~+ 80°C |