| Application | Toll Station |
|---|---|
| Country Of Origin | China |
| Weight Capacity | 500kg |
| Calibration | Factory Calibrated |
| Shockproof | Yes |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Capacity | 10-30t |
| Size | 3.2x0.9 Meters |
| Load Cell Type | Column Load Cell ,OIML Certificate |
| Weight Indicator | LED,LCD |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Load Cell Type | Single Point Type |
|---|---|
| Capacity | 3-80kg |
| Accuracy | C3 |
| Sensitivity | 1mv Or 2mv |
| Material | Alloy Aluminum |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 10t-20t |
| Theory | Load Cell |
| Accuracy | 1%-5% |
| Water Protection | IP67 |
| Capacity | 10T-100T |
|---|---|
| Defend Grade | IP67 |
| Application | Weighing Industrial, Tension And Compression Force Measurement |
| Model | CL-03 |
| Materia | Alloy Steel |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 100-1000kg |
| Accuracy | C2 /C3 |
| Cable Length | 2-5 Meters |
| Application | Weighing Scale |
| Accuracy | C3 |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Style | Spoke Type |
| Feature | High Precision, Oil-proof, Waterproof IP66 |
| Usage | Truck Scale,Weighing Device |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Output Signal | 2mv/v |
| Load Cell Type | Parallel Beam Load Cell |
| Accuracy | C3 |
| Cable Length | 2-5 Meters |
| Product Name | Laboratory Weighing Balance |
|---|---|
| Model | TCB-02 |
| Application | Laboratory, Industrial, Education, Retail, Food, Jewelry And Specialty Market |
| Design | LCD Display |
| Accuracy | +/- 0.1% |