| Material | Plastic |
|---|---|
| Display | 6-digit 30.5mm Red LED |
| Usage | Truck Scale,Weigh Bridge |
| Weighing Unit | KG,TON |
| Interface | RS232C |
| Material | Plastic House |
|---|---|
| Display | Big LCD |
| Max Division | 3000 |
| Load Cell Communication | 1-4 Pcs 350 Ohm Load Cell |
| Operation Temperature | -10 °C~40 °C |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Display | Big LCD |
| Max Division | 3000 |
| Load Cell Communication | 1-4 Pcs 350 Ohm Load Cell |
| Operation Temperature | -10 °C~40 °C |
| Product Name | Shear Beam Type Load Cell |
|---|---|
| Capacity | 30kg, 100kg, 200kg, 300kg, 500kg |
| Model Number | SD-08 |
| Material | Alloy Steel Or Stainless Steel |
| Packaging Details | 1 pc per box,20 pcs per carton |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Display | LED |
| Application | Platform Scale |
| Working Temperature | 0℃ To 40℃ |
| Delivery Time | 15 days |
| Product Name | Industrial Floor Scale |
|---|---|
| Precision Class | III |
| Work Temperature | -10~+ 40°C |
| Maximum Cap | 0.5t/1t/2t/3t/5t/8t/10t |
| Packaging Details | 1 unit per carton |
| Product Name | Industrial Floor Scale |
|---|---|
| Precision Class | III |
| Work Temperature | -10~+ 40°C |
| Maximum Cap | 0.5t/1t/2t/3t/5t/8t/10t |
| Packaging Details | 1 unit per carton |
| Product Name | Industrial Floor Scale |
|---|---|
| Precision Class | III |
| Work Temperature | -10~+ 40°C |
| Maximum Cap | 0.5t/1t/2t/3t/5t/8t/10t |
| Packaging Details | 1 unit per carton |
| Product Name | Industrial Floor Scale |
|---|---|
| Precision Class | III |
| Work Temperature | -10~+ 40°C |
| Maximum Cap | 0.5t/1t/2t/3t/5t/8t/10t |
| Packaging Details | 1 unit per carton |