| Accuracy | C3 |
|---|---|
| Capacity | 100kg-10,000kg |
| Style | S Beam |
| Signal | 2mv Or 3mv |
| Water Protection | IP67 |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Output | 2mv/v |
| Cable Length | 2-3 Meters |
| Application | Bench Scale |
| Water Protection | IP65 |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Signal | 1.0mv/v |
| Measuring Range | 10KN |
| Cable Length | 3-6 Meters |
| Protection | IP65-66 |
| Material | Alloy Aluminum Or Alloy Steel |
|---|---|
| Usage | Weighing Scale |
| Signal | 2mv/v |
| Cable | 2-6 Meters |
| Water Protection | IP67 |
| Capacity | 50-200kg |
|---|---|
| Material | Alloy Aluminum |
| Sensitivity | 2mv/v |
| Load Cell Type | Single Point Type |
| Accuracy | C2 |
| Material | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Capacity | 100-1000kg |
| Accuracy | C2 /C3 |
| Cable Length | 2-5 Meters |
| Application | Weighing Scale |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Signal | 1.0mv/v |
| Measuring Range | 10KN |
| Cable Length | 3-6 Meters |
| Protection | IP65-66 |
| Precision | C3 |
|---|---|
| Material | Alloy Aluminum |
| Sensitivity | 2mv/v |
| Safety Over Load | 120% |
| Max Capacity | 120kg |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Signal | 1.0mv/v |
| Measuring Range | 10KN |
| Cable Length | 3-6 Meters |
| Protection | IP65-66 |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Accuracy | III Grade |
| Display | 6-bit Display: 0.8 Inches LED |
| Weight Unit | Kg / Lb |
| External AC Adapter | 100-240VAC 50/60Hz |