| Max Capacity | 20.000kg |
|---|---|
| Model | TS-07 |
| Division | 5kg |
| Water Protection | IP67 |
| Pad Size | 500*400*30mm| 700*430*30mm| 800*430*39mm |
| Features | Portable Weigh Pad |
|---|---|
| Theory | Load Cell |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or DC 12V |
| Indicator Type | Wireless 2.4G |
| Measuring Range | 10t,20t Per Pad |
| Linearity | 0.2 %FS |
|---|---|
| Safe Overload | 150%FS |
| Type | Single Point Load Cell |
| Diameter | 50mm |
| Port | Ningbo |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Capacity | 10t To 100t |
| Platform Size | Max 3.4x24 Meters |
| Load Cell Type | Compression Or Double Shear Beam Load Cell |
| Indicator | LED Display With Printer |
| Product Name | Membrane Rosette Type Strain Gauge |
|---|---|
| Model | KA Series Full Bridge |
| Usage | Pressure Transducer |
| Resistance | 350,1000,1500,1650 Ohm |
| Application | Pressure Sensor, Torque Sensor, Load Cell |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥5000 M Ω(100VDC) |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Housing Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Overpressure | 2 Times Of Full Scale |
| Load Cell | Strain Gauge |
| Theory | Strain Gage |
| Wetted Parts Material | Stainless Steel |