| Usage | Crane Scale |
|---|---|
| Thermal Effects On Output | ±0.001% Full Scale/°F |
| Sensitivity | 2.0±10%mV/V |
| Capacity | 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000N |
| Output | 2 MV/V |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Signal | 1.0mv/v |
| Measuring Range | 10KN |
| Cable Length | 3-6 Meters |
| Protection | IP65-66 |
| Cable Size | φ5.0x3000mm |
|---|---|
| Model | SS-02 |
| Material | Alloy Aluminum |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Crane Scale |
| Cable Size | φ5.0x3000mm |
|---|---|
| Model | SS-02 |
| Material | Alloy Aluminum |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Crane Scale |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Signal | 1.0mv/v |
| Measuring Range | 10KN |
| Cable Length | 3-6 Meters |
| Protection | IP65-66 |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Signal | 1.0mv/v |
| Measuring Range | 10KN |
| Cable Length | 3-6 Meters |
| Protection | IP65-66 |
| Material | Steel |
|---|---|
| Max Capacity | 200t |
| Load Cell Type | Bridge Load Cell Or Column Load Cell |
| Max Size | 3.2x24 Meters |
| Display | Weight Indicator LED |
| Service | Customized |
|---|---|
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/ Polyimide/ Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Model | HA Series |
| Product Name | Industrial Floor Weighing Scales |
|---|---|
| Model | BG-01 |
| Power Supply | AC/DC Adapter & Rechargeable Battery |
| Capacity | 100kg, 150kg, 200kg, 300kg, 600kg |
| Delivery Time | 15 days |