| Material | Steel Or Alloy Aluminum |
|---|---|
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Dimensions | 5 Mm X 5 Mm |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Max Capacity | 20.000kg |
|---|---|
| Model | TS-07 |
| Division | 5kg |
| Water Protection | IP67 |
| Pad Size | 500*400*30mm| 700*430*30mm| 800*430*39mm |
| Features | Portable Weigh Pad |
|---|---|
| Theory | Load Cell |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or DC 12V |
| Indicator Type | Wireless 2.4G |
| Measuring Range | 10t,20t Per Pad |
| Material | Plastic House |
|---|---|
| Display | Big LCD |
| Max Division | 3000 |
| Load Cell Communication | 1-4 Pcs 350 Ohm Load Cell |
| Operation Temperature | -10 °C~40 °C |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Service | Customized |
|---|---|
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/ Polyimide/ Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Model | HA Series |
| Housing Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Overpressure | 2 Times Of Full Scale |
| Load Cell | Strain Gauge |
| Theory | Strain Gage |
| Wetted Parts Material | Stainless Steel |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥5000 M Ω(100VDC) |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |