| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Capacity | 1-30t |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Insulation Resistance | ≥5000 M Ω(100VDC) |
| Range | 10kgf 20kgf 50kgf 70kgf |
|---|---|
| Diameter | 20mm |
| Rated Output | 1.5±20%mV/V |
| Mounting | M3 Threaded Hole |
| Application | Electronic Weighing Equipment |
| Mounting | M3 Threaded Hole |
|---|---|
| Output Resistance | 350±10Ω |
| Protection Class | IP65 |
| Material | Alloy Aluminum |
| Comprehensive Error | ≤±0.5% |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
| Mounting | M3 Threaded Hole |
|---|---|
| Output Resistance | 350±10Ω |
| Protection Class | IP65 |
| Material | Al Alloy |
| Comprehensive Error | ≤±0.5% |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Insulation Resistance | ≥5000 M Ω(100VDC) |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Material | Alloy Steel Or Alloy Aluminum |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Linearity | 0.2 %FS |
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Product Name | Strain Gauge Transducer |
|---|---|
| Feature | High Speed |
| Style | Single Point |
| Service | Custom |
| Packaging Details | 1 pc per box, 20 pcs per Carton |