| Customized | Acceptable |
|---|---|
| Input Resistance | 400±10Ω |
| Usage | Weight Measurement Transducer |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Cable Specification | φ5.5 |
|---|---|
| Temp | -20-60°C |
| Power Supply | 10V DC |
| Material | Aluminum Alloy |
| Compensated Temperature | -10°C To +40°C |
| Power Supply | 10V DC |
|---|---|
| Usage | Weight Measurement Transducer |
| Cable Specification | φ5.5 |
| Cable | φ5, 2m |
| Customized | Acceptable |
| Defend Grade | IP67 |
|---|---|
| Capacity | 1T-70T |
| Application | Weighing Industrial |
| Model | PR-01 |
| Non-Linearity | ≤±0.02% F.S. |
| Sensitivity | 2.0±0.05mV/V |
|---|---|
| Rated Temperature Range | -10~+60 ℃ |
| Output Resistance | 700Ω±5Ω |
| Maximum Excitation | 15V |
| Feature | Reliable Performance |
| Type | Shear Beam |
|---|---|
| Hysteresis | ±0.02%FS, ±0.03%FS, ±0.05%FS |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |
| Accuracy | 0.02%FS, 0.03%FS, 0.05%FS |
| Output Resistance | 700Ω±5Ω |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Hysteresis | ≤0.02%F.S. |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Linearity | 0.2 %FS |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |