| Material | Alloy Steel Or Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Industrial Weighing |
| Capacity | 500-5000kg |
| Indicator | LED Or LCD |
| Max Dimension | 2x3 Meters |
| Product Name | Industrial Floor Scale |
|---|---|
| Precision Class | III |
| Work Temperature | -10~+ 40°C |
| Maximum Cap | 0.5t/1t/2t/3t/5t/8t/10t |
| Feature | Remote Indicator With Large LCD |
| Features | Portable Weigh Pad |
|---|---|
| Theory | Load Cell |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or DC 12V |
| Indicator Type | Wireless 2.4G |
| Measuring Range | 10t,20t Per Pad |
| Max Capacity | 20.000kg |
|---|---|
| Model | TS-07 |
| Division | 5kg |
| Water Protection | IP67 |
| Pad Size | 500*400*30mm| 700*430*30mm| 800*430*39mm |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Load Cell | Single Shear Beam Load Cell |
| Capacity | 100kg To 5t |
| Accuracy | 0.2% |
| Working Temperature | -10~+ 40°C |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Operating Temperature | -10 ℃-60 ℃ |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Service | Customized |
|---|---|
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/ Polyimide/ Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Model | HA Series |
| Material | Steel Or Alloy Aluminum |
|---|---|
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Creep | ±0.05% Full Scale |
| Dimensions | 5 Mm X 5 Mm |
| Working Temperature | -20~+80℃, |