| Hysteresis | ±0.05% |
|---|---|
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/Polyimide/Epoxy |
| Material | Alloy Steel Or Stainless Steel |
|---|---|
| Measuring Range | 500-2000kg |
| Accuracy | C3 |
| Protection | IP67 |
| Cable Length | 3-10 Meters |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Mounting Type | Screw Mount |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Hysteresis | ±0.05% |
|---|---|
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Usage | Load Cell, Strain Gauge Weighing Sensor, Pressure Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/Polyimide/Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% |
|---|---|
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/Polyimide/Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% |
|---|---|
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/Polyimide/Epoxy |
| Theory | Strain Gauge |
|---|---|
| Country Of Origin | China |
| Accuracy | 0.01mm |
| Application | Toll Station |
| Size | 12 Inches |
| Application | Toll Station |
|---|---|
| Country Of Origin | China |
| Weight Capacity | 500kg |
| Calibration | Factory Calibrated |
| Shockproof | Yes |
| Usage | Load Cell Sensor |
|---|---|
| Silicon | 4.7×0.22×0.02 |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Model | BF-BA Series |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |